O nas

Profil działania

Działająca od maja 2013 roku firma MATVER w 2016 roku rozszerzyła zakres oferowanych usług tworząc markę Kawa dla Biznesu.

Marka ta proponuje nie tylko kawę z całego świata dostarczaną przez znane firmy, ale przede wszystkim świeżo palone ziarna, przygotowane specjalnie dla nas przez lokalne palarnie, które oferujemy pod nazwą Kawa dla Biznesu.

Poza kawą, skupiamy się głównie na sprzedaży ekspresów do kawy, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm oraz instytucji. Kontrahent ma możliwość pozyskania ekspresu nie tylko poprzez zakup, ale również w formie leasingu, dzierżawy oraz wynajmu.

Do odbiorców podchodzimy indywidualnie, dokonując prezentacji ekspresów, ich dostawy bezpośrednio do biura, a także przeprowadzając szkolenia z zakresu obsługi nowego sprzętu – łącznie z jego dostosowaniem do potrzeb pracowników.

Oferujemy kompleksową obsługę i dajemy gwarancję bezpieczeństwa w postaci stałej opieki doradcy i wsparcia technicznego. W przypadku awarii ekspresu przeprowadzamy jego serwis oraz zapewniamy zastępczy sprzęt.

Aktualnie firma zatrudnia wyłącznie kobiety.

Historia firmy

Przez pierwsze trzy lata działania firmy odpowiedzialność za budowanie i rozwijanie jej spoczywała wyłącznie na moich barkach. Zdobyte przeze mnie doświadczenie oraz wrodzoną empatię wykorzystałam do tego, by stworzyć firmę, która w swoim działaniu będzie budziła zaufanie klientów i poczucie, że mogą na mnie liczyć.

Zależało mi na tym, by relacje budowane z odbiorcami były stałe i długofalowe, dlatego odbiegając od norm i standardów, postanowiłam wyjść naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów, wprowadzając na lokalny rynek innowacyjne usługi oraz zmieniając sposób sprzedaży ekspresów do kawy.

Anna Romanek, właścicielka firmy

Wynajem, testowanie, leasing

Jako jedyna firma na Opolszczyźnie, Kawa dla Biznesu oferuje nie tylko możliwość wynajęcia wysokowydajnych ekspresów na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, ale również pozwala na ich przetestowanie, a następnie pozyskanie poprzez leasing.

Innowacja

Chcąc zarazić klientów swoją miłością do kawy, postanowiłam przeprowadzać w ich firmach prezentacje oferowanych przeze mnie modeli ekspresów. Dzięki takiemu zabiegowi klient ma możliwość zobaczenia w jaki sposób funkcjonuje pożądany przez niego produkt oraz jak wygląda on na żywo. Najważniejsze jest jednak to, że ma dzięki temu szansę na skosztowanie świeżo mielonej i świeżo palonej kawy z profesjonalnego ekspresu ciśnieniowego.

Anna Romanek, właścicielka firmy

Dlaczego kawa jest tak ważna dla Twojego biznesu?

Produkty, które oferujemy, mają nie tylko poprawiać funkcjonowanie firmy, ale wpływać również na dobre samopoczucie pracowników. Nie tylko głęboko w to wierzymy, ale fakt ten poparty jest wieloma badaniami. Dobra kawa jest w stanie zwiększyć produktywność firmy oraz sprawić, że pracownicy będą chętniej przychodzić do pracy myśląc o czekającym na nich ekspresie i możliwości przygotowania sobie pysznej kawy.

Co więcej w dzisiejszych czasach, w dobie smartfonów, to kuchnia jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie ludzie nie skupiają się na telefonach, ale na procesie przygotowania swojego ulubionego napoju. Czekając w kolejce do ekspresu wreszcie mają czas na to, by ze sobą spokojnie porozmawiać.

Ja, podobnie jak większość moich klientów, nie wyobrażam sobie dnia bez filiżanki pysznej kawy.

Anna Romanek, właścicielka firmy

Chciałabym również wspomnieć, iż mimo tego, że firma rozwinęła się, pozwalając mi na zatrudnienie pracowników, wciąż pozostaję w pełni aktywna oraz przykładam wielką wagę do budowania relacji między mną, a klientem. Uczestniczę w prezentacjach i spotkaniach, osobiście przeprowadzam montaże i szkolę odbiorców.

Kawa przyciąga swoim cudownym aromatem, poprawia humor, pobudza, dodaje nam energii i co najważniejsze łączy ludzi.

Współpraca

Współpracujemy z największymi markami oferującymi ekspresy do kawy takimi jak JURA, NIVONA i SAECO. Stawiamy na jakość produktów i profesjonalizm wykonania.

Zaufali nam

Do naszych klientów należą min. Miasto Opole, MOSiR, Urząd Marszałkowski, Zakład Komunalny, Lhoist, Wyższa Szkoła Medyczna, Tauron, EMC Szpitale, ECO, Hurtownia BEST, BIL, CB – centrum budowlane, Citroen, Peugot, UNIMA ENERGIA, AJWEN – Poradnia Dietetyczna, MultiSerwis, Cema, ART-ODLEW, KLONEX, Opolska Izba Inżynierów Budownictwa, HONGBO, liczne szkoły, zakłady fryzjerskie, kosmetycznie, stomatolodzy, biura rachunkowe, notariusze, drobne firmy oraz odbiorcy prywatni.

Z czego jestem dumna?

Mimo funkcjonowania na trudnym rynku byłam w stanie zbudować firmę i markę, która nie tylko się na nim utrzymuje, ale również stale rozwija pozyskując nowych odbiorców.

W tworzeniu firmy ważne było dla mnie to, aby panowała w niej dobra atmosfera, a pracownicy przychodzili z chęcią i uśmiechem do pracy. Aktualnie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że udało mi się osiągnąć cel, a moi pracownicy sami angażują się w budowanie i funkcjonowanie firmy. Co najważniejsze, wiele razy komplementowali panującą w niej rodzinną atmosferę. Dzięki temu czuję się spełniona jako pracodawca.

Moi klienci mają do mnie duże zaufanie, a zarazem pewność, że produkty i usługi, które im oferuję, spełnią ich oczekiwania i będą niezawodne. Największym sukcesem jest dla mnie fakt, iż mam wieloletnich odbiorców, którzy polecają moją firmę innym, jak również sami wracają po kolejne produkty. W świecie biznesu, w większości zdominowanym przez mężczyzn, i na trudnym rynku pełnym zaawansowanego sprzętu, udowodniłam, że kobieta jest w stanie bez problemu dać sobie radę i opanować nowinki techniczne, a także niejednokrotnie swoim doświadczeniem, osobistym urokiem oraz empatią i „szóstym zmysłem” pokonać przeciwności losu i stać się „Królową Kawy i Ekspresów”.

Anna Romanek, właścicielka firmy

Nagrody, wyróżnienia, certyfikaty

 • I miejsce w kategorii Firma/Instytucja w konkursie IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych,
 • Wyróżnienie w kategorii Biznes MIKRO – Opolska Kobieta Sukcesu 2020
 • Sprawdzony Partner w Biznesie – grupa EFL.
 • Liczne certyfikaty po odbytych kursach i szkoleniach z zakresu profesjonalnej sprzedaży oraz audytów.

Wspieramy

 • Fundacja Szansa dla Niewidomych
 • Mini HandBall Liga
 • Opolska Gala Wojowników,
 • eventy organizowane przez Gwardię
 • pikniki sportowe

Dodatkowo, byliśmy zaangażowani w:

 • Opolski Festyn Sportowy z okazji dnia dziecka,
 • Deichmann Cup
 • Opolski Klub Biznesu
Shopping Cart